Inspiracja poszukiwana
03/11/2016
Show all

Artystyczna & funkcjonalna

Słowa takie jak ceramika „artystyczna” i „funkcjonalna” idą ramię w ramię od zarania.

Garncarstwo to najstarsza ze sztuk użytkowych, ale jego źródło leży w tworzeniu przedmiotów codziennego użytku takich, jak talerze, misy i garnki. Historia/początki garncarstwa datuje się tak wcześnie, jak era neolityczna, gdzie po raz pierwszy stworzono szkliwione naczynia. Mieszkańcy Chin trudnili się tym już w XV wieku przed naszą erą.

Nasza ceramika użytkowa podnosi poziom pojęcia „użyteczności” na zupełnie inny – nowy – poziom. Jesteśmy bowiem przekonani, że przepiękne szkliwa wykorzystane w naszych projektach czynią „zwykłe” wyroby codziennego użytku swoistymi dziełami sztuki. Co istotne – niezależnie od poziomu zaawansowania i rozwoju naszych umiejętności garncarskich – żadne dwa naczynia oferowane przez nas nigdy nie będą takie same. A wszystko przez fakt, że udało nam się na swój sposób zakląć starodawną metodę w nowoczesnej formie.

Co ciekawe, wszystkie nasze produkty w pełni nadają się do współczesnego zastosowania. Można ich bezpiecznie używać w mikrofalówce, zmywarce oraz piekarniku. A wszystko dzięki temu, że żadne z nich nie zawiera ołowiu.

Do dzieła zatem. My tworzymy, Wy używacie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *